Kalendář
Po
Út
St
Čt
So
Ne
P
Ú
S
Č
P
S
N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Nejnovější články

Není tomu tak dlouho, co se v naší obci objevily nové zvony na třídění odpadu. Zatím zcela nezvykle v barvě červené. Jedná se o zvony k odkládání kovového odpadu. Můžete je tedy použít pro odložení, vyhození, plechovek od potravin, nápojových plechovek, kovových odpadů a nádob od kosmetiky. Tyto kovové odpady jsou obvykle značeny FE nebo 40, a Al nebo 41.
Nové zvony pro tento odpad najdete u váhy u Kulturního domu, u hostince „U Krůtů“ a na starém parkovišti u fary.
Jak všichni dobře víme. Dá se v naší obci kromě plechové odpadu, třídit ještě celá řadě věcí. Od klasických surovin jako je papír, sklo a plast, přes nápojové kartony, hliník, bioodpad, drobný elektroodpad až po například obyčejné uzávěry od nápojových kartonů, pet lahví a uzávěrů od nápojů ve skleněných obalech. Kromě toho všeho je možné několikrát v roce odevzdat i nebezpečný odpad, oblečení nebo například i jízdní kola.

Stejně jako loni, tak i letos platíme za svoz směsného komunálního odpadu za osobu pro lidi s trvalým pobytem 500 korun. Skutečné náklady jsou však mnohem vyšší. A rozdíl je doplácen z obecního rozpočtu. Pokud se nám podaří odpad důkladně vytřídit, můžeme se těšit i na snížení ceny za osobu. Náklady na svoz tvoří každá uložená tuna odpadu na skládku a nejvíce v tomto pomáhá například tráva, suť nebo stavební materiál, který do popelnice rozhodně nepatří. Ovšem pokud se dostanou na skládku, tak pak výrazně ovlivní počet uložených tun negativním směrem a tím pádem i celkovou sumu za likvidaci odpadu.

Chcete-li se dozvědět co a jak správně třídit mrkněte na http://www.obeckamyk.cz/index.php/obecniurad/dokumenty-obce/cat_view/67-informace.

Foto: Lukáš Galko

Co vše ve vaší domácnosti třídíte?

Výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
(Visited 350 times, 1 visits today)
 • Zvon na kovové obaly
 • Sběrné místo u váhy u Kulturního domu
 • Sběrné místo Hostinec
 • Sběrné místo u fary
Aktuální teplota

14,7 °C

Čas měření:  23:27  25.5.2024

Nejbližší akce
 • Žádné události
 • Nejčtenější články (90 dní)
  Srážky


  Zdroj: ČHMÚ, více zde.

  TOPlist